Se încarcă...

Palmeiras x Galo Libertadores 2021 - Descărcați aplicația și urmăriți jocurile - Inclusiv Cupa Mondială din BRAZILIA

Anunţ

Marți (23), Palmeiras a egalat Rooster Libertadores 2021 com o resultado de 2×2. O Atlético foi responsável por abrir o placar do jogo através de Vargas já no segundo tempo. Não foi fácil, mas a torcida do Galo foi enorme.

La urma urmei, drumul lui a fost neînvins, fără să aibă vreo înfrângere în campanie până în momentul plecării. Asta, datorită lui Gabriel Veron care, la intrarea în meci, a înscris golul egalizator pentru Dudu, ceea ce a făcut ca Palmeiras să treacă în finală după poarta în deplasare.

Următorul pas pentru Palmeiras după ce a jucat cu Rooster Libertadores 2021, urma să aștepte decizia jocului dintre Flamengo și Barcelona de la Montevideo. La finalul săptămânii, după un meci disputat, Flamengo a câștigat.

Imagine de la (Google)

Înțelegeți cum a fost prima repriză a lui Palmeiras împotriva Galo Libertadores 2021

Meciul dintre Palmeiras și Rooster Libertadores 2021 a avut loc pe iarba de la Allianz Parque. Chiar și cu o echipă bazată pe alternative, Palmeiras a început prin a deschide scorul cu Wesley, după un „asist” important al lui Gabriel Veron.

Aproximativ opt minute mai târziu, echipa Galo a reacționat, iar Arana a contribuit cu o mutare în stânga, pe care a egalat-o cu Jair și a servit să termine și să-l oprească pe Jailson în apărare. Apoi, la scurt timp după aceea, Nacho a apărut în zonă.

Anunţ

Cu asta, Diego a deviat cu capul, dar mingea a zgâriat stâlpul. În acest fel, jocul Rooster Libertadores 2021 împotriva Palmeiras a intrat în a doua repriză. Mulțimea a făcut diferența pentru a anima întregul meci.

Palmeiras vs Galo Libertadores 2021: Vezi momentele cele mai importante din a doua jumătate

Odată cu revenirea reprizei secunde împotriva lui Rooster Libertadores 2021, jucătorul Palmeiras Gabriel Menino a lovit mingea pe stânga, unde Emerson nu a ajuns la ea și încă o dată a lovit transversala.

Un penalty a fost acordat în minutul 7 de către Daronco după o infracțiune. În colecție, Patrick a lovit și Everson a apărat acoperind colțul din stânga. Cu toate acestea, abilitățile portarului nu au fost suficiente pentru ceea ce a urmat.

După patru minute, Hulk a profitat de recul de la intrare și a lovit un șut puternic în colțul din dreapta, care nu i-a oferit portarului Jailson nicio șansă de apărare. Atacantul s-a întors tot pentru a finaliza golul.

Anunţ

Recordurile dintre eliminări amare marchează meciul dintre echipe

Un lucru este cert, acest meci dintre Palmeiras și Rooster Libertadores 2021 a adus ambelor echipe câteva note. Cu alte cuvinte, s-au confruntat cu situații importante pentru istoria lor.

În acest fel, Palmeiras a crescut la 15 numărul de jocuri ca vizitator nevăzut în Libertadores, cea mai mare notă din istoria turneului. El garantează deja cel puțin premiul de aproximativ R$31 milioane, destinat secundului.

Totuși, când vorbim despre Cocoș, cu siguranță vor cântări șansele pierdute în meci. În principal, din cauza penalty-ului ratat de șansa lui Hulk și Vargas când era încă 1X0. Prin urmare, antrenorul Cuca continuă cu un gust amar.

Verdão egalează São Paulo cu finala Libertadores

După jocul dintre Rooster Libertadores 2021, o Palmeiras se igualou ao Santos e ao São Paulo ao conquistar dois títulos consecutivos na Libertadores. Sendo assim, a vitória por 2×1 sobre o Flamengo em Montevidéu garantiu o 3º título no torneio continental.

Anunţ

Acesta a fost un semn important nu numai pentru comandantul echipei, Abel Ferreira, ci și pentru întreaga echipă care face parte din clubul Verdão. Astfel, au repetat isprava lui Santos în 1962 și 1963 și a lui São Paulo în 1992 și 1993.

Până atunci, celelalte două echipe au fost singurele braziliene care au câștigat turneul consecutiv. Cu asta, fanii echipei Palmeiras au avut motive întemeiate să sărbătorească victoria clubului lor cu și mai multă mândrie.

Descarcă aplicația și nu rata niciunul dintre jocurile tale preferate

La fel ca meciul dintre Palmeiras și Rooster Libertadores 2021 a fost memorabil, este important să nu ratezi niciunul dintre jocurile tale preferate din cauza lipsei de acces. Prin urmare, vă recomandăm în continuare aplicația „DAZN”. Vedeți pas cu pas cum să descărcați:

Prin urmare, urmând meciuri precum cel dintre Palmeiras x Cocoș la Libertadores 2021 Devine mult mai simplu cu aplicația „DAZN”. Pentru a afla mai multe despre alte platforme ca aceasta, asigurați-vă că ne vizitați Aplicații!

După pentru a merge în jos aplicația „Atlético Oficial”, VEZI Cupa Braziliei prin aplicație noua aplicație oficială Athletic! Cel mai nou canal de comunicare între Galo și Massa Atleticana DESCARCĂ GRATUIT.

Cu această aplicație, utilizatorii pot difuza și alte sporturi precum box, baschet, atletism, tenis, printre altele. Platforma oferă, de asemenea, o lună de probă gratuită. Dacă nu doriți să continuați, anulați.